Jak działają zmywarki przemysłowe?

Wszelkiego typu dostępne na rynku przemysłowe zmywarki do naczyń mają pewne zasadnicze różnice w stosunku do tych, które są używane w domach. Różnice te dotyczą zarówno ich wyglądu, działania i faz, które następują podczas mycia. Te zmywarki są zdolne do mycia co 3 minuty i składa się to z różnych faz.

Po pierwsze, najpierw następuje podgrzanie wody do ponad 50 stopni. Ten cykl w większości przypadków trwa do 15 lub 20 minut. Następnie ma miejsce faktyczne zmywanie, podczas którego elementy myte obracają się wokół siebie, wyrzucając wodę pod dosyć dużym ciśnieniem, pozostawiając je czyste w ciągu zaledwie kilku minut. Trzecim, czyli ostatnim, krokiem jest suszenie i polerowanie, gdzie miesza się wodę i nabłyszcza naczynia w temperaturze około 90 stopni, unikając wystąpienia potem na umytych naczyniach ewentualnych smug. Ten cykl wymaga około 3 litrów wody i około 3 ml środka nabłyszczającego i trwa tylko od 30 sekund do 1 minuty. Na koniec wystarczy opróżnić zmywarkę i umyć filtr raz lub dwa razy dziennie, w zależności od potrzeb i aktywności zakładu, aby spełnić odpowiednie warunki higieniczne.

Inna różnica w zmywarkach przemysłowych w porównaniu do zmywarek domowych polega na tym, że nie zaleca się uwieszania kubków i talerzy w maszynie w tym samym czasie, ponieważ maszyny te nie zmieniają wody w każdym cyklu. Tym samym w większości przypadków istniejące obecnie na rynku zmywarki przemysłowe pozwalają umyć wszystko, ale oddzielnie. W każdym razie, jeśli dąży się do skuteczności, wskazaną rzeczą jest posiadanie najlepiej kilku zmywarek.

Kupując jednak dany model zmywarki, należy wybrać ten, który cechuje się możliwie wysoką jakością, co zapewnia lata dobrej obsługi. Jest to niezbędne także z tego względu, że naczynia powinny być czyszczone w temperaturze 85 lub 90 stopni. Wtedy będziemy mieli dopiero pewność, że są one absolutnie czyste. Wybierzmy także odpowiedni środek czyszczący w zależności od poziomu kamienia w używanej wodzie. Możemy skonsultować się z dostawcą, aby mieć co do tego absolutną pewność. Wszelkich smug można uniknąć za pomocą odpowiedniej dawki środka nabłyszczającego. Niemniej jednak odwapniacze są wskazane, aby wydawać mniej substancji czyszczącej w momencie uruchamiania naszej zmywarki i unikać gromadzenia się wapna i uszkodzeń spowodowanych przez niego.

Na rynku możemy znaleźć przeróżne zmywarki przemysłowe. Niemniej jednak przed zakupem danego modelu należy dokładnie dowiedzieć się, jak będzie on działał i czy spełni on nasze wszystkie oczekiwania.

Dodaj komentarz