Dekoracje sufitowe do restauracji – listwy i rozety

Efektownie prezentujący się sufit to konieczność w restauracji, która ma być szykownym wnętrzem. Zadbanie o ten obszar pomoże także zyskać przestrzeń nastrojową i o wyrazistym charakterze. Do wnętrz takich jak restauracja konieczna jest sztukateria odporna na uszkodzenia, solidna i trwała. Dlatego sprawdzą się elementy ozdobne z pianki poliuretanowej.

Listwy sufitowe w restauracyjnym wnętrzu

W eleganckich aranżacjach pamięta się o listwach sufitowych. Nawet w skromnym wnętrzu restauracji trzeba zatroszczyć się o elegancję. Listwy sufitowe to ozdoba na styku ścian i sufitu. Mogą się w większym stopniu znajdować na ścianach albo na suficie. Są też takie, które znajdują się tylko na nim. Wszystkie dekoracje sufitowe do restauracji mają bardziej lub mniej ozdobny charakter. Można je dopasować do stylu i charakteru wnętrza.

W skromnej restauracji dobre będą gładkie listwy. W bardziej wykwintnej sprawdzą się gładkie, ale efektownie profilowane. Do klasycznej elegancji pasują listwy z ornamentacją. Listwy są dekoracją, ale mogą też posłużyć do montażu oświetlenia. Oświetlenie przy listwie sufitowej tworzy przyjemny, nastrojowy klimat. Większość listew to produkty sztywne. Można też nabyć giętkie, przeznaczone do montażu na łukowych sklepieniach.

Rozety jako dekoracje sufitowe w restauracji

Rozeta to okrągły element dekoracyjny. Umieszczenie jej na suficie będzie przyciągać wzrok do tego obszaru. Rozety mogą służyć jako efektowne tło pod lampy sufitowe. Efektowna rozeta i taka lampa to synonim najwyższej wytworności. Można takie dekoracje mocować także same, czyli bez umieszczania na nich oświetlenia. Rozety mają różną średnicę. Ozdabiane są na różne sposoby. Jedne skromniej, inne bardzo efektownie. Ich zróżnicowanie sprawia, że taka dekoracja pasuje do każdej restauracji czy innego lokalu gastronomicznego. Rozeta może być na suficie jedna, ale może być ich też więcej. Uzależnione jest to od wielkości wnętrza oraz pomysłu na jego aranżację.

Przynajmniej skromne takie elementy są niezbędne, by zadbać o elegancję wnętrza. Czy mniej, czy bardziej dekoracje sufitowe do restauracji są efektowne, to zależy od tego, jak bardzo ma być ona luksusowym wnętrzem. Im większa potrzeba luksusu, tym więcej takich elementów lub większa ich dekoracyjność. Główne ich zadanie to wprowadzanie elegancji i klimatu do wnętrza. Mogą też pomóc ciekawie wyeksponować oświetlenie. W pewnym stopniu będą także stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła. Pianka to materiał zapewniający izolację termiczną.

Dodaj komentarz