Sprawa Frankowicza na wokandzie

Frankowicze – dużo się o nich mówi i będzie mówiło jeszcze przez wiele, wiele lat. Do momentu aż wszystkie umowy, jakie zawierane były na początku lat dwutysięcznych, zostaną w całości wyjaśnione. Część spraw, które odnoszą się do kredytów frankowych, już trafiły na wokandę. Inne dopiero trafią. Dlaczego? Ponieważ wiele osób dopiero jest na etapie wybierania odpowiedniej kancelarii, która zajmie się jego sprawą. Na jakie czynniki należy zwracać uwagę, jeżeli chodzi o wybór dobrej kancelarii?

Najważniejsze kryteria

W Internecie dostępny jest nie jeden ranking kancelarii frankowych. Stanowić mogą one ogromną podpowiedź dla osób, które spłacają tego rodzaju zobowiązania finansowe. Aczkolwiek, i tak warto sprawdzić, jakie dokładnie kryteria powinna spełniać kancelaria, która zajmie się taką sprawą. Co należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę?

Wśród najważniejszych czynników należy wymienić:

  • staż na rynku usług prawnych,
  • doświadczenie kancelarii,
  • ilość spraw Frankowiczów, jakie już udało się wygrać (a nie tylko te, które są w trakcie),
  • ilość spraw, jakie zostały przegrane – w szczególności, jeżeli chodzi o kredyty frankowe,
  • jakość świadczonej obsługi prawnej,
  • indywidualne podejście do klienta,
  • pozytywne oceny innych klientów kancelarii,
  • forma prawna organizacji (spółka jawna, komandytowa, spółka z o.o., stowarzyszenie),
  • cena za reprezentowanie przed sądem,
  • sposób wypłaty honorarium.

Dobra kancelaria dla Frankowiczów

Po czym poznać dobrą kancelarię? Chociażby po tym, że nikt nie obiecuje na 100% wygranej. Biorąc pod uwagę polskie realia sądowe, takie rzeczy są wręcz niemożliwe. Prawnik może jedynie obiecać, że zrobi wszystko co w swojej mocy, aby dbać o dobro swojego klienta, zapewniając pełne zaangażowanie połączone z indywidualnym podejściem. Tak, każdy chciałby wygrać. Najnowsze wiadomości, jakie napływają z różnych stron kraju, są dobrym dowodem na to, że takie coś jest możliwe. Aczkolwiek, nikt nie wspomina o tym, że Frankowicze mogą również przegrać.

Szalenie skomplikowana sprawa, która wymaga indywidualnego podejścia, dokładnej analizy, aby być pewnym tego, że do rozprawy sądowej będzie można dokładnie się przygotować. Sprawa jest ciężka i żadna kancelaria nie powinna oszukiwać w tym względzie swoich klientów. Co jednak nie oznacza, że w związku z tym należy się poddać. Wręcz przeciwnie. Trzeba walczyć o swoje. W szczególności, że jest tu mowa o pieniądzach w całkiem sporej ilości. Lepiej je odzyskać, aby móc cieszyć się swobodą finansową i porządną umową.

Dodaj komentarz